Aktualitātes

Lekcija “Emocionāli traumēta bērna kompetenta aprūpe” vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem

Pieteikšanās kursiem ir noslēgusies.


Piedāvājam gan pedagogiem, gan jebkuram citam interesentam piedalīties Gintas Godiņas ievadlekcijas turpinājumā par emocionāli traumētu bērnu kompetentu aprūpi.


Ievadlekcijā “Par emocionāli traumēta bērna kompetentu aprūpi” tika skaidrots, kas ir emocionāla trauma, kādi ir tās veidi, izpausmes, ietekme uz vispārēju bērna pilnvērtīgu augšanu un attīstību, kā arī tika aplūkoti piesaistes veidi, pašregulācija un sensoro procesu traucējumi.


Turpinājumā sekos informācija par bērna drošības sajūtas veicināšanu, ieteikumi, kā mazināt bērna emociju uzplūdus, par saiknes veidošanu un stiprināšanu un kā pārveidot nepieņemamas uzvedības izpausmes


Apmācības “Emocionāli traumēta bērna kompetenta aprūpe” katru dalībnieku spēj uzrunāt dziļi personīgi, jo liek ielūkoties katram savā bērnībā, lai labāk to izprastu, lai veidotu dziļākas, drošākas uz patiesību balstītas attiecības pašam ar sevi, ar saviem ģimenes locekļiem, draugiem, darba kolēģiem, sabiedrību kopumā.


Daudzi no mums pagaidām vēl nezina, ka emocionāla trauma neaprobežojas tikai ar vardarbību, bērna pamešanu novārtā un sliktu aprūpi.


Proti, pirmās dzīves traumas bērns var iegūt gan smagas grūtniecības laikā, gan smagu dzemdību rezultātā un/ vai pēc bērna hospitalizēšanas jeb nošķiršanas no mammas tikko pēc piedzimšanas.


Sekas šīm iegūtajām traumām var būt smagas, līdz galam neapzinātas, ilgstošas, un var ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti visas dzīves garumā. Traumu radītās sekas ietekmē gan cilvēka uzvedību, uzskatu sistēmu, visvairāk tās var ietekmēt cilvēka spēju socializēties jeb veidot drošas, stabilas, uzticamas attiecības ar citiem līdzcilvēkiem.


Jau pirms vairākiem gadiem lektori, praktiķi no ASV Latvijā organizētās apmācībās dalījās ar ļoti vērtīgām, uz ilgstoši veiktiem zinātniskiem pētījumiem balstītām metodēm par to, kā atpazīt traumu veidus, to radītās sekas, izpausmes un kā kompetentā veidā palīdzēt dziedināt emocionāli traumētu bērnu. Vienlaikus apmācību ietvaros skaidrojot, kā nenodarīt vēl lielāku postu.


Lektore: Ginta Godiņa – trenere “Emocionāli traumēta bērna kompetentā aprūpē”, sociālā darbiniece, praktiķe ar daudzveidīgu darba pieredzi.


Pēc vajadzības un pieprasījuma piedāvāsim arī lekciju turpinājumu. 


Maksa par ievadlekcijām: 10 eiro.


Mācības notiks attālināti, Zoom.


26. janvāris, 17:30-20:30.


Plašāka informācija: ieva.lika@liepu.lv