Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem

Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem

Liepājas Universitātē notiek Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” īstenošana, projekta Nr.2022.LV/LVUKR.. Projekts nodrošina iespēju Ukrainas civiliedzīvotājiem apgūt latviešu valodu A1 līmenī 120 astronomisku stundu apjomā. Latviešu valodas mācību programmas mērķis ir veicināt izglītības un nodarbinātības procesu Ukrainas civiliedzīvotājiem, nodrošinot latviešu valodas prasmju apguvi, kas nepieciešamas saziņai vienkāršās sadzīves situācijās un savu tiešo darba pienākumu veikšanai.

Piektdien, 7. oktobrī, noslēdzās latviešu valodas A1 līmeņa apguve 1. grupā. Mācības veiksmīgi pabeidza 14 Ukrainas civiliedzīvotāji. Nodarbības notika no 2022. gada 12. jūlija līdz 2022. gada 7. oktobrim, trīs reizes nedēļā.

Programmas dalībniece Yelizaveta Smyrnova pēc programmas apguves stāsta: “ Man ļoti patika latviešu valodas kursi! Skolotāja Baiba un skolotāja Līga ir brīnišķīgas skolotājas, kuras dalījās savās zināšanās un priecīgajās emocijās! No paša sākuma es nobijos, ka būs ļoti grūti, bet viss bija tik kolosāli, ka mēs pat esam tagad kā viena ģimene. Katra nodarbība paliks man sirdī, man ļoti patika! Un mēs labprāt turpinātu apgūt latviešu valodu jau augstākajā līmenī”.

Pēc mācību programmas apguves ir iespēja kārtot eksāmenu Valsts izglītības satura centrā. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.